J I K  J I K
Arrow
Arrow
لوستر و چراغ خواب
انوع لوستر و چراغ خواب های خاص اتاق کودک
استیکر چوبی مدل ملوان
استيكر چوبي جيك جيك مدل ميمون ملوان
لوستر کودک مدل خلبان
لوستر کودک جیک جیک مدل خلبان
استیکرهای چوبی برجسنه اتاق کودک
تغییر با کمتربن هزینه
Slider
31شهریور

ایده خلاقانه:رنگ‌ها را در طبیعت پیدا کن!

در این بازی کودکان به جست و جو در طبیعت خواهند پرداخت. آن‌ها به جزئیات طبیعت دقت خواهند کرد و افزون بر اینکه رنگ‌ها و گوناگونی آن‌ها را در طبیعت مشاهده می‌کنند، به کشف‌های جدیدی در فضای بیرون از خانه نیز دست می‌یابند؛ بنابراین این بازی مهارت توجه و تمرکز را در کودکان افزایش می‌دهد.کودکان با بازی در طبیعت، استرس و تنش کمتری خواهند داشت، فعالیت بدنی از چاقی در آنان جلوگیری می‌کند، قوه تخیل در آنان فعال خواهد شد و خلاقیت بیشتری از خود بروز می‌دهند.

مواد مورد نیاز

کاغذ یا مقواهای رنگی

پانچ (سوراخ‌کن)

قیچی

کارت‌هایی مستطیل‌ شکل را در ابعاد ۵ در ۱۵ سانتیمتر ببرید. در بالای هر کارت سوراخی در شکل‌های گوناگون، مطابق تصویر ایجاد کنید. بهتر است رنگ‌هایی را انتخاب کنید که در فضای بیرون از خانه و طبیعت اطرافتان به وفور دیده شود؛ چراکه اینگونه کودکتان می‌تواند طیفی از انواع مختلف یک رنگ را به خوبی بیاموزد و گوناگونی رنگهای یک طیف را تشخیص دهد.

همچنین از هر رنگی که برای خرید کاغذ یا مقوای رنگی انتخاب می‌کنید، طیف وسیعی را نیز تهیه کنید. برای نمونه اگر مکانی را که برای بازی انتخاب کرده‌اید، جنگل یا فضای سبز است، حتماً یکی از رنگهایی را که برای بازی انتخاب می‌کنید، رنگ سبز باشد و کاغذ رنگی‌هایی شامل طیفی از رنگهای سبز از روشن تا تیره را تهیه کنید تا کودکان با تنوع و گوناگونی طیف رنگ سبز آشنا شود.

برای اینکه کودکان به خوبی بتوانند تفاوت رنگها را در هر طیف تشخیص دهند، طیف مربوط به هر رنگ را در کنار هم قرار دهید. تعداد بازیکنان این بازی می‌تواند از یک کودک تا چندین کودک باشد. اگر تعداد کودکان بالا است، آنان را به چند گروه تقسیم کنید.

به هر یک از کودکان یا هر گروه، طیفی از یک رنگ را بدهید و از آن‌ها بخواهید در طبیعت، آن رنگ را بیابند؛ برای نمونه همه کودکان طیف رنگ سبز و آبی را در دست داشته باشند. برای آن که دقیقاً مطمئن شوند آن رنگ در طبیعت، برابر با رنگ مقوا است، رنگهای موجود در طبیعت را در پشت سوراخ قرار دهند تا متوجه اختلاف رنگ شوند.

نخستین کودک یا گروه کودکان که تمامی طیف رنگی را در طبیعت بیابد، برنده بازی است.

Posted in ایده های خلاقانه کودک, کارگاه خلاقیت و بازی

نظر دهید

شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

 

میزبان صدای گرم شما هستیم ...

برای مشاوره در زمینه‌ فروش محصولات و توضیحات بیشتر با ما تماس بگیرید

95119194–021

شرکت تولیدی جیک جیک به عنوان اولین و تنها مجموعه گسترده تولید ملزومات و محصولات دکوراسیون اتاق کودک،فعالیت خود را از سال 1391 آغاز نموده است. محصولات این شرکت با دو هدف خلاقیت و کیفیت مناسب ، طراحی و تولید می شوند و در تمامی مراحل تولید ،خاص و انحصاری بودن تمامی طرح ها کاملا مد نظر است. جنس پایه تمامی محصولات از ترکیب چوب با روکش پارچه لیلین بوده که کاملا ضد حساسیت و کاملا منطبق بر دو استاندارد Baby health و Real kids life  می باشند.فروشگاه آنلاین جیک جیک که با دو آدرس دامنه jik-jik.ir و jikjikco.ir در دسترس می باشد به صورت مستقیم تحت نظر مجموعه تولیدی جیک جیک فعالیت داشته و کلیه حقوق مادی و معنوی این فروشگاه تحت اختیار این شرکت است.ما در این فروشگاه علاوه بر ارائه ملزومات تولیدی در زمینه اتاق کودک، محصولاتی از سایر برندهای مطرح کودک در بخش های سرویس خواب و سیسمونی را ارائه می دهیم و سعی در پوشش نیاز مشتریان محترم در بخش کودک را داریم.فروشگاه آنلاین جیک جیک دارای نماد اعتماد بوده و کاملا تحت نظر مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
                شادی حق همه کودکان است.کودک شادتر...دنیای زیباتر