J I K  J I K

01

تاثیر مدرسه در مراحل تربیت کودک

تربیت کودک فرایندی طولانی و به هم پیوسته دارد. و یکی از مسائل مهم جامعه هم تربیت کودکان و نوجوانان است که اگر به شکل علمی و با استفاده از دستورات دینی و تعالیم حیات بخش اسلام و شیوه های عالمانه ائمه«ع» و علمای ربانی به آن پرداخته و براساس آن عمل شود، بسیاری از مشکلات تربیتی، اخلاقی و مفاسد اجتماعی از بین خواهد رفت.

کودکی که توسط والدین و با کمک آنها با خدا آشنا می شود، هیچ وقت احساس پوچی نمی کند و در تمام زوایای زندگی اش تکیه گاه محکمی خواهد داشت و با همین تکیه گاه در برابر سختی ها و مشکلات استقامت می کند. آنچه در ساختن شخصیت انسان موثر است، خیلی بیش تر از مدرسه و جامعه آغاز می شود و به مسئله تغذیه، شیرمادر، روحیات والدین و… مربوط است. اهل معرفت و انسان های دقیق و ارزشی در به وجود آمدن نسلی پاک، نجیب، باایمان و اهل صلاح و فلاح به این نکات و ریزه کاریها هم توجه می کنند. در زندگی نامه بسیاری از بزرگان دین با شهیدان اسلام می خوانیم و می شنویم که مادرانشان در ایام بارداری و شیردادن مواظب حالات روحی خود بوده اند، با وضو به آنها شیر می دادند، غذای حلال می خوردند و در هر مجلسی شرکت نمی کردند و … ضمن اینکه مادر در ایام بارداری یا هنگام شیردادن چه صداهایی بشنود (ترانه یا تلاوت قرآن) چه تصاویر و فیلم هایی ببیند، در چه جلساتی شرکت کند و باچه کسانی معاشرت داشته باشد، همه در تکوین شخصیت معنوی فرزند موثر است.
 

مدرسه، طلایی ترین دوران رشد
طلایی ترین دوران آموزشی بچه ها در مدارس سپری می شود و می طلبد که مسئولان امور آموزش اهتمام ویژه ای به این مسئله مهم داشته باشند. تاسیس نهاد مقدس امور تربیتی در بدنه آموزش و پرورش اولین و مهم ترین گام در جهت رشد معنویت و تحکیم عقاید در میان کارکنان و دانش آموزان بود که به مرحله اجرا درآمد. برگزاری مسابقات قرآنی، معارف اسلامی و هنری با هدف ارتقای معنویت، توجه به مراسم صبحگاه و ظهرگاه و غنی سازی محتوای برنامه ها برای آشنایی دانش آموزان با قرآن، ادعیه، احادیث، اخلاق، برگزاری اردوها با هدف آشنایی بامراکز مذهبی و دیدار با علما و مراجع تقلید نیز برخی از مهم ترین سرفصل های برنامه های آموزش و پرورش در راستای تقویت باورها و اعتقادات دینی دانش آموزان است.
 
 
 

Posted in مطالب تربیتی, نکات تربیتی کودکان

نظر دهید

شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

 

میزبان صدای گرم شما هستیم ...

برای مشاوره در زمینه‌ فروش محصولات و توضیحات بیشتر با ما تماس بگیرید

95119194–021

شرکت تولیدی جیک جیک به عنوان اولین و تنها مجموعه گسترده تولید ملزومات و محصولات دکوراسیون اتاق کودک،فعالیت خود را از سال 1391 آغاز نموده است. محصولات این شرکت با دو هدف خلاقیت و کیفیت مناسب ، طراحی و تولید می شوند و در تمامی مراحل تولید ،خاص و انحصاری بودن تمامی طرح ها کاملا مد نظر است. جنس پایه تمامی محصولات از ترکیب چوب با روکش پارچه لیلین بوده که کاملا ضد حساسیت و کاملا منطبق بر دو استاندارد Baby health و Real kids life  می باشند.فروشگاه آنلاین جیک جیک که با دو آدرس دامنه jik-jik.ir و jikjikco.ir در دسترس می باشد به صورت مستقیم تحت نظر مجموعه تولیدی جیک جیک فعالیت داشته و کلیه حقوق مادی و معنوی این فروشگاه تحت اختیار این شرکت است.ما در این فروشگاه علاوه بر ارائه ملزومات تولیدی در زمینه اتاق کودک، محصولاتی از سایر برندهای مطرح کودک در بخش های سرویس خواب و سیسمونی را ارائه می دهیم و سعی در پوشش نیاز مشتریان محترم در بخش کودک را داریم.فروشگاه آنلاین جیک جیک دارای نماد اعتماد بوده و کاملا تحت نظر مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
                شادی حق همه کودکان است.کودک شادتر...دنیای زیباتر