J I K  J I K
Arrow
Arrow
لوستر و چراغ خواب
انوع لوستر و چراغ خواب های خاص اتاق کودک
استیکر چوبی مدل ملوان
استيكر چوبي جيك جيك مدل ميمون ملوان
لوستر کودک مدل خلبان
لوستر کودک جیک جیک مدل خلبان
استیکرهای چوبی برجسنه اتاق کودک
تغییر با کمتربن هزینه
Slider
01شهریور

تاثیر ناسازگاری والدین بر فرزندان، واکنش بچه ها چیست؟

کودکان ممکن است عدم اعتماد و هیجان و فشار درونی خود را که نتیجه ی ناسازگاری والدین خود می باشد به صور مختلف نشان دهند. بعضی از کودکان این علائم را فورا و مستقیما در رابطه با ناسازگاری مادر و پدر از خود نشان می دهند. بعضی دیگر علائمی دیگر از خود نشان می دهند و این علائم از نظر ظاهر رابطه ی مستقیم با ناسازگاری والدین خود ندارد این علائم عبارتند از :
 
 
تاثیر ناسازگاری والدین بر فرزندان

1-ترس از رفتن به مدرسه:

ترس از مدرسه رفتن کودک اکثرا نشانه ی ناسازگاری و عدم ثبات رابطه ی زناشویی پدر و مادر می باشد. کودکی که حس می کند که در رابطه ی پدر و مادر خود شکافی وجود دارد سعی می کند در خانه بماند و نزد یکی از والدین خود باشد. کودک معمولا به صورت های مختلف و با توسل به شکایات گوناگون از رفتن به مدرسه خودداری می کند.
در چنین مواردی اگر از چگونگی مدرسه تحقیق به عمل آید مشکلی در مدرسه وجود ندارد و در معاینات پزشکی و آزمایشگاهی که از کودک در رابطه با شکایات او انجام می شود همه در حد طبیعی است. اگر بررسی از خانواده کودک و محیط داخلی کودک به عمل آید عدم توافق زناشویی پدر و مادر کودک مشخص خواهد شد.
کودک حقیقتا می ترسد از این که از پدر و مادر خود دور شود و مایل است که در خانه نزد آنها بماند . اگر پدر و مادر در چنین شرایطی کودک را با زور و برخلاف میل او به مدرسه بفرستند او آمادگی ندارد و نمیتواند چیزی یاد گیرد زیرا خاطره ی شب گذشته ، گریه ی مادر و داد و قال پدر در جلو چشم او در کلاس درس نقش بسته است بنابراین چنین کودکی نمیتواند در تحصیل خود موفق گردد.
 

2-نگرانی و دلواپسی کودک و بیماری های ناشی از آن:

در بعضی از مواقع جدال و نزاع پدر و مادر سبب می شود که علائمی به صورت بیماری در کودک ظاهر شود. به طور مثال کودک ممکن است دچار استفراغ های مکرر گردد. چون محیط داخلی کودک آرام و مطابق دلخواه او نیست بنابراین کودک نمیتواند نگرانی و دلواپسی خود را تحت کنترل در آورد در نتیجه دچار استفراغ های مکرر می گردد.
سردرد علامت دیگری است که ممکن است به صورت حمله ای (میگرن) ظاهر شود و یا کوک فشارهای دردناک و رنج دهنده ای در ناحیه ی سر خود احساس کند. چنین علائمی دال بر نزاع و ناسازگاری والدین کودک است. اگر کودکی شکایت از سردرد دارد پزشک معمولا غیر از علل متعدد عضوی بررسی و تحقیق از محیط خانواده و رفتار والدین به عمل خواهد آورد.
 

3-خوردن بیش از حد یا نخوردن غذا:

خوردن بیش از حد یا نخوردن غذا شایع ترین عکس العمل کودک در نتیجه ی عدم آرامش و اعتماد کودک به علت آشفتگی خانواده و ناسازگاری والدین می باشد. کودک ممکن است نارضایتی خود را در مقابل مسائل و مشکلات پدر و مادر خود را به صورت خوردن دائم مواد غذایی نشان دهد تا حدی که کاملا چاق شود.
به این کودکان اکثرا ایراد گرفته میشود که چرا چاق شده اند ولی علت اصلی آن که اختلاف و ناسازگاری پدر و مادر است فراموش میگردد. کودک غذا را دوست ندارد و غذا مورد توجه او نیست ولی چون مواد غذایی در اختیار اوست بدون توجه به آن رو می آورد و دائما غذا می خورد.
برعکس ، عکس العمل بعضی از کودکان مخصوصا در سنین قبل از بلوغ و در دوران بلوغ این است که از خوردن غذا خودداری می کنند تا حدی که دچار سوء تغذیه می گردند ( بی اشتهایی عصبی ). در چنین مواردی بررسی و تحقیق در مورد چگونگی خانواده در شناخت علت نخوردن غذا کمک خواهد کرد.
 

4-اختلال در خواب:

عکس العمل کودک در برابر اختلاف و ناسازگاری پدر و مادر ممکن است به صورت اختلال در خواب و یا به شکل کم خوابیدن ظاهر شود. کودک ممکن است فقط چنددقیقه بیشتر نخوابد و بیدار شود یا در هنگام خوابیدن مقاومت کند و به محل خواب خود نرود و همین مسأله نخوابیدن کودک موجب مسائل و گفتگوی بیشتر بین زن و شوهر و افراد دیگر خانواده گردد.
بعضی از کودکان ممکن است برای خوابیدن به رختخواب خود بروند ولی از خوابیدن خودداری میکنند مگر این که پدر یا مادر یا هردو در کنار او بخوابند و یا کودک فقط در اتاق پدر و مادر بخوابد . عده ای دیگر ابتدا می خوابند ولی بعد از خوابیدن ناگهان در اثر خواب دیدن یا رویای وحشتناک بیدار می شوند و تمام افراد خانواده را نیز بیدار میکنند.
بعضی از کودکان ممکن است نسبت به اختلاف و ناسازگاری والدین خود در رختخواب خود ادرار و یا در شلوار خود مدفوع کنند. این عمل کودک نشانه ی نگرانی و تشویش کودک نسبت به رفتار پدر و مادر خود می باشد. در بعضی از موارد نادر رفتار کودک ممکن است به صورت بدخلقی و عصبانیت ظاهر شود و کودک دائما به پای مادر میچسبد و او را رها نمیکند و دائما نق بزند. کودک با این اعمال و رفتار خود نشان می دهد که محیط او مطابق دلخواهش نیست.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Posted in مطالب تربیتی, نکات تربیتی کودکان

نظر دهید

شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

 

میزبان صدای گرم شما هستیم ...

برای مشاوره در زمینه‌ فروش محصولات و توضیحات بیشتر با ما تماس بگیرید

95119194–021

شرکت تولیدی جیک جیک به عنوان اولین و تنها مجموعه گسترده تولید ملزومات و محصولات دکوراسیون اتاق کودک،فعالیت خود را از سال 1391 آغاز نموده است. محصولات این شرکت با دو هدف خلاقیت و کیفیت مناسب ، طراحی و تولید می شوند و در تمامی مراحل تولید ،خاص و انحصاری بودن تمامی طرح ها کاملا مد نظر است. جنس پایه تمامی محصولات از ترکیب چوب با روکش پارچه لیلین بوده که کاملا ضد حساسیت و کاملا منطبق بر دو استاندارد Baby health و Real kids life  می باشند.فروشگاه آنلاین جیک جیک که با دو آدرس دامنه jik-jik.ir و jikjikco.ir در دسترس می باشد به صورت مستقیم تحت نظر مجموعه تولیدی جیک جیک فعالیت داشته و کلیه حقوق مادی و معنوی این فروشگاه تحت اختیار این شرکت است.ما در این فروشگاه علاوه بر ارائه ملزومات تولیدی در زمینه اتاق کودک، محصولاتی از سایر برندهای مطرح کودک در بخش های سرویس خواب و سیسمونی را ارائه می دهیم و سعی در پوشش نیاز مشتریان محترم در بخش کودک را داریم.فروشگاه آنلاین جیک جیک دارای نماد اعتماد بوده و کاملا تحت نظر مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
                شادی حق همه کودکان است.کودک شادتر...دنیای زیباتر