J I K  J I K
Arrow
Arrow
لوستر و چراغ خواب
انوع لوستر و چراغ خواب های خاص اتاق کودک
استیکر چوبی مدل ملوان
استيكر چوبي جيك جيك مدل ميمون ملوان
لوستر کودک مدل خلبان
لوستر کودک جیک جیک مدل خلبان
استیکرهای چوبی برجسنه اتاق کودک
تغییر با کمتربن هزینه
Slider
11مهر

تربیت کودک با شخصیت مناسب

راه های تربیت کودک به شکل صحیح برای ایجاد شخصیت مناسب تربیت کودک.این یک امر مهم و اساسی است که در شخصیت و آینده کودک بسیار موثر می باشد. بنابراین والدین باید نهایت تلاش خود را برای تربیت کودک انجام دهند و سعی کنند او را به رشد فکری مناسب برسانند.تربیت کودک

تربیت کودکان و رشد شخصیتی

سوالات و توصیه ها و پیشنهادات مختلفی در مورد تربیت کودکان وجود دارد و رشد شخصیتی کو دک مبنی بر چگونگی تربیت وی در شرایط و خلق و خوهای های مختلف خانوادگی است!

شیوه تربیتی والدین به شدت بر شکل گیری خصوصیات فردی و شخصیت کودکان و بالطبع موفقیت و سعادت آنها در تمام طول عمرشان تاثیرگذار است.
شیوه تربیتی در هر خانواده از مسائل مختلفی نظیر فرهنگ، تعداد اعضای خانواده ، سطح سواد و بسیاری از عوامل دیگر منشأ می گیرد. اطلاعات موجود درباره انواع مختلف تکنیک های تربیت کودک در خانواده ها، ریشه در تحقیقات دهه ١٩٦٠ میلادی توسط «دیانا بامریند»، روانشناس آمریکایی دارد. وی در مطالعات خود صدها کودک و والدینشان را مورد بررسی قرار داد و شیوه تربیتی در این خانواده ها را به ٣ گروه تقسیم بندی کرد. پس از آن در مطالعات بعدی یک الگوی تربیتی دیگر نیز به این تقسیم بندی اولیه افزوده شد. اکنون ما با آگاهی از این الگوهای تربیتی چهارگانه می توانیم نتیجه و پیامدهای نحوه برخوردهای والدین با فرزندانشان را پیش بینی کنیم.


بامریند، سبک های تربیت کودک را در یک نمودار براساس دو مقیاس درجه بندی کرده که مقیاس اول درجه پاسخگویی والدین از «نقطه پاسخگو بودن کامل تا بی اهمیتی کامل» و مقیاس دوم از «نقطه متوقع بودن تا نقطه خونسردی و بی توقعی کامل» درجه بندی می شود.
به نقل از روزنامه هرالد تایمز، والدین پاسخگو کسانی هستند که به فرزندانشان پاسخ های حمایتی می دهند و درواقع آنها با توجه به نیازهای فرزندانشان به آنها واکنش هایی نشان می دهند که موجب تشویق و خود انضباطی آنها می شود. والدین متوقع والدینی هستند که از فرزندشان انتظار دارند طبق انتظارات آنها و خانواده شان رفتار کنند و همچنین از خانواده نیز انتظار دارند تا انضباط و نظارتی را فراهم کنند که فرزندان را به انجام این انتظارات تشویق کند. اما این گروه بندی ها درجات مختلفی دارند که به طورکلی در تقسیمات چهارگانه زیر گنجانده می شوند و نتایج بکارگیری هر شیوه روی رفتار تربیت کودک تاحدودی قابل پیش بینی است:

استبدادی (از مقیاس غیرپاسخگو و متوقع):

برای این خانواده ها مطابقت فرزندانشان با خواسته ها و توقعات آنها بسیار مهم است و خواسته های آنها هرگز نباید زیر سوال برود و همیشه باید برآورده شود. اگر از آنها چرایی انتظاراتشان سوال شود، تنها پاسخی که دارند این است که «چون من می خواهم!»؛ این والدین از روش های تنبیهی و تهدید برای مطیع شدن فرزندانشان استفاده می کنند.

نتیجه: کودکان مطیعی که اغلب شاد نیستند، اعتماد به نفس کمی دارند و به لحاظ برخوردهای اجتماعی در سطح پایینی قرار دارند.

 

بخشنده (از مقیاس پاسخگو و غیرمتوقع):

در این والدین پذیرش و رابطه دوستانه با فرزندان موجب رفتار صحیح فرزندانشان می شود. آرامش و نداشتن درگیری در این خانواده ها خود موجب اطاعت از قوانین خانه می شود. اما این گونه والدین عمدتا توقعات کمی از فرزندانشان نیز دارند.

نتیجه: فرزندان با اعتماد به نفس بالا و افسردگی کم، اما با این حال این گونه کودکان اغلب عملکرد خوبی در مدرسه و دانشگاه نداشته و در معرض خطرات بیشتر مصرف مواد مخدر هستند.

 

مسامحه کار (از مقیاس غیرپاسخگو و غیرمتوقع):

این دست والدین در کارهای روزانه فرزندانشان هیچ گونه مداخله ای نمی کنند. شاید این موضوع به دلیل استرس هایشان باشد. این گروه نیازهای اصلی فرزندانشان را تأمین می کنند اما با آنها صمیمی نیستند. این والدین همچنین انتظارات بسیار کمی از فرزندانشان دارند.

نتیجه: این فرزندان بدترین حالت را در این ٤ گروه دارند و به احتمال بیشتر در معرض کارهای پرمخاطره و مصرف مواد هستند و عملکرد ضعیف آموزشی در مدرسه و دانشگاه دارند. آنها اغلب ضعف اعتماد به نفس و خودکنترلی پایینی دارند.

 

مقتدر (از مقیاس پاسخگو و متوقع): این والدین فرزندان خود را دعوت به استقلال بیشتر در کارها و اطاعت از قوانین خانه می کنند. آنها تعامل گرم و خوبی با فرزندانشان دارند اما انتظارات زیادی نیز از آنها دارند. تکنیک های انضباطی آنها با اقدامات حمایتی همراه است. مطرح شدن هرگونه سوالی از سوی فرزندان مجاز است اما در پایان والدین تصمیم نهایی را می گیرند.

نتیجه: این کودکان بهترین حالت را در این ٤ گروه دارند. آنها رفتارهای معقول و صمیمی دارند، برخوردهای اجتماعی سالم داشته، شاد و به لحاظ عاطفی بالغ هستند.

 

 

 

Posted in مطالب تربیتی, نکات تربیتی کودکان

نظر دهید

شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

 

میزبان صدای گرم شما هستیم ...

برای مشاوره در زمینه‌ فروش محصولات و توضیحات بیشتر با ما تماس بگیرید

95119194–021

شرکت تولیدی جیک جیک به عنوان اولین و تنها مجموعه گسترده تولید ملزومات و محصولات دکوراسیون اتاق کودک،فعالیت خود را از سال 1391 آغاز نموده است. محصولات این شرکت با دو هدف خلاقیت و کیفیت مناسب ، طراحی و تولید می شوند و در تمامی مراحل تولید ،خاص و انحصاری بودن تمامی طرح ها کاملا مد نظر است. جنس پایه تمامی محصولات از ترکیب چوب با روکش پارچه لیلین بوده که کاملا ضد حساسیت و کاملا منطبق بر دو استاندارد Baby health و Real kids life  می باشند.فروشگاه آنلاین جیک جیک که با دو آدرس دامنه jik-jik.ir و jikjikco.ir در دسترس می باشد به صورت مستقیم تحت نظر مجموعه تولیدی جیک جیک فعالیت داشته و کلیه حقوق مادی و معنوی این فروشگاه تحت اختیار این شرکت است.ما در این فروشگاه علاوه بر ارائه ملزومات تولیدی در زمینه اتاق کودک، محصولاتی از سایر برندهای مطرح کودک در بخش های سرویس خواب و سیسمونی را ارائه می دهیم و سعی در پوشش نیاز مشتریان محترم در بخش کودک را داریم.فروشگاه آنلاین جیک جیک دارای نماد اعتماد بوده و کاملا تحت نظر مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
                شادی حق همه کودکان است.کودک شادتر...دنیای زیباتر