J I K  J I K
Arrow
Arrow
لوستر و چراغ خواب
انوع لوستر و چراغ خواب های خاص اتاق کودک
استیکر چوبی مدل ملوان
استيكر چوبي جيك جيك مدل ميمون ملوان
لوستر کودک مدل خلبان
لوستر کودک جیک جیک مدل خلبان
استیکرهای چوبی برجسنه اتاق کودک
تغییر با کمتربن هزینه
Slider
11مهر

تربیت کودک برای تازه پدرها

شما می توانید با استفاده از این 10 نکته رابطه ی بهتری با کودک خود برقرار کنید، شادی بیشتری به زندگی او بیاورید، او را برای موفقیت های آینده در زندگی آماده کنید و در نهایت پدر و مادری عالی باشید پس این نکات را یاد بگیرید و از آن در تربیت کودک تان نهایت استفاده را ببرید.تربیت کودک

 

بهترین روش برای تربیت کودکان چیست

یادگیری نکات تربیت کودک همیشه از مهم ترین بخش های وظایف والدین است، به خصوص این درباره تازه پدر مادرها اهمیت بیشتری دارد. در ادامه نکات تربیتی ساده و مختصری را برای شما آماده کرده ایم تا با استفاده از آن ها در سال جدید بتوانید کودکتان را هر چه بهتر تربیت کنید .


فرصت اشتباه به کودکتان بدهید

اجازه بدهید که کودک اشتباه کردن را هم تجربه کند، پس اگر در هوای گرم فصل تابستان برای پارک رفتن می خواهد پالتو بپوشد، با او مخالفت نکنید، اما لباس نخی و تابستانی هم همراه خودتان داشته باشید. زمانی که کودک اشتباه خود را پذیرفت و قبول کرد که هوا خیلی گرم است با سرزنش به او نگویید که « دیدی؟ حرف من رو گوش ندادی. من که بهت گفته بودم!» فقط لباس زمستانی اش را عوض کنید و از او بپرسید:«پوشیدن این لباس در هوای گرم چطور بود؟» در این صورت او احساس ناخویندی نخواهد داشت و می فهمد که اگر اشتباه هم کند باز هم پدر و مادرش او را دوست دارند .

به کودکتان برچسب نزنید
وقتی که برچسب خجالتی بودن یا غیر اجتماعی به کودکتان می زنید، او به مرور در این نقش فرو رفته و تصور می کند که واقعا خجالتی و منزوی است. به این ترتیب شما نه تنها از غیراجتماعی شدن کودکتان جلوگیری نمی کنید، بلکه او را به سمت چنین رفتاری هدایت می کنید. به جای این کار سعی کنید او را در محیط هایی قرار دهید که فرصت دوستی و معاشرت با هم سن و سالانش را پیدا کند .


اجازه دهید کودکتان گریه کند
بگذارید کودک تان گریه کند و آرام شود. او باید بداند که گریه کردن ربطی به زن بودن، مرد بودن و کوچک یا بزرگ بودن ندارد. کودکتان باید احساساتش را بروز بدهد و یاد بگیرد که آن را درون خودش نریزد. پس به کودکتان نگویید:«گریه نکن!» یا «مرد که گریه نمی کنه!» این باعث می شود کودکتان به مرور فردی درونگرا و گوشه گیر شود .

به کودکتان یاد بدهید که همیشه هم حق با بزرگترها نیست !
برخی والدین به کودک خود می آموزند که همیشه باید به حرف بزرگ ترها گوش کرد و همیشه حق با بزرگ ترهاست اما در برخلاف تصور شما این آموزش کاملا اشتباه است. کودک باید یاد بگیرد که گاهی هم به خواسته های دیگران «نه» بگوید، چون در غیر این صورت کودک خود را تسلیم هر نوع خواسته بیمارگونه و آزاردهنده ای خواهد کرد، صرفا به این دلیل که آن خواسته از طرف یک بزرگتر بیان شده است .

نگران شلختگی کودکتان نباشید
کودک با بهم ریختن وسایل نیازش را به کنجکاوی نشان می دهد. ممانعت والدین از کنجکاوی های کودکانه، چراغ های ذهن کودک را خاموش می کند. نگران شلختگی فرزندتان نباشید، او نظم و ترتیب را از شما می آموزد. یادتان باشد کودکانی که بیشتر اقدام به لمس کردن، چنگ زدن، چشیدن و حتی پرتاب اشیای اطراف خود می کنند، از توانایی بهتری در یادگیری برخوردار هستند. کثیف کاری کودکان شاید برای شما ناراحت کننده باشد اما این رفتار می تواند درک کودک از دنیای اطراف خود را افزایش دهد. بازی کردن و لمس اشیای مختلف می تواند مهارت یادگیری کودک را به شدت تقویت کند .

 

 

 

Posted in مطالب تربیتی, نکات تربیتی کودکان

نظر دهید

شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

 

میزبان صدای گرم شما هستیم ...

برای مشاوره در زمینه‌ فروش محصولات و توضیحات بیشتر با ما تماس بگیرید

95119194–021

شرکت تولیدی جیک جیک به عنوان اولین و تنها مجموعه گسترده تولید ملزومات و محصولات دکوراسیون اتاق کودک،فعالیت خود را از سال 1391 آغاز نموده است. محصولات این شرکت با دو هدف خلاقیت و کیفیت مناسب ، طراحی و تولید می شوند و در تمامی مراحل تولید ،خاص و انحصاری بودن تمامی طرح ها کاملا مد نظر است. جنس پایه تمامی محصولات از ترکیب چوب با روکش پارچه لیلین بوده که کاملا ضد حساسیت و کاملا منطبق بر دو استاندارد Baby health و Real kids life  می باشند.فروشگاه آنلاین جیک جیک که با دو آدرس دامنه jik-jik.ir و jikjikco.ir در دسترس می باشد به صورت مستقیم تحت نظر مجموعه تولیدی جیک جیک فعالیت داشته و کلیه حقوق مادی و معنوی این فروشگاه تحت اختیار این شرکت است.ما در این فروشگاه علاوه بر ارائه ملزومات تولیدی در زمینه اتاق کودک، محصولاتی از سایر برندهای مطرح کودک در بخش های سرویس خواب و سیسمونی را ارائه می دهیم و سعی در پوشش نیاز مشتریان محترم در بخش کودک را داریم.فروشگاه آنلاین جیک جیک دارای نماد اعتماد بوده و کاملا تحت نظر مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
                شادی حق همه کودکان است.کودک شادتر...دنیای زیباتر