J I K  J I K
Arrow
Arrow
لوستر و چراغ خواب
انوع لوستر و چراغ خواب های خاص اتاق کودک
استیکر چوبی مدل ملوان
استيكر چوبي جيك جيك مدل ميمون ملوان
لوستر کودک مدل خلبان
لوستر کودک جیک جیک مدل خلبان
استیکرهای چوبی برجسنه اتاق کودک
تغییر با کمتربن هزینه
Slider
26آبان

رفتار درست با کودکان، وقتی شرم و حیا ندارند!

بیشتر والدین این عبارت را برای کودکان زیر شش سال به کار نمی برند اما به گونه ای با فرزندان خود رفتار می کنند که زمینه ساز آن می شوند. کودک بی شرم خود به خود به وجود نمی آید ، بلکه این والدین هستند که با مدیریت نادرست و رفتارهای ناخواسته چنین شخصیتی را در کودک پرورش می دهند.

 
 
این کودکان طی روند رشد مشکلات بسیاری را برای خود و والدین ایجاد می کنند. آنها هرگز استانداردهای والدین را رعایت نمی کنند و در مقایسه با کودکان دیگر وظایف خود را انجام نمی دهند.
 
والدین نیز با استفاده مکرر از این عبارت ناراحتی و عصبانیت خود را ابراز می کنند.
 
نکته ی دیگری که نشان دهنده ی بی اطلاعی والدین است آن است که چنین رفتارهایی را تلویحا ارثی می دانند و گمان می کنند در تغییر شرایط کودک ناتوانند. 
 
البته اظهار نظر را برای توجیه رفتارهای خود مطرح می کنند. از نظر من میتوان دلایل بسیار موجه تری را برای تناسب نداشتن رفتار این گونه کودکان با الگوها و انتظارات خانواده بیان کرد.
 
علت آن است که این کودکان به قدری منزوی میشوند که احساس بی کفایتی و بیهودگی می کنند و دیگر انگیزه ی کافی برای انجام دادن کارهایشان ندارند یا آن قدر عصبانیت و سرکشی را در درون حس می کنند که دیگر زحمت انجام دادن کاری را به خود نمی دهند.
 
به ندرت میتوان نمونه هایی را یافت که در آن والدین ناخواسته فرزند خود را منزوی کنند. انزوا نمودهای گوناگونی دارد از اجبار کودک گرفته تا غفلت از او.
 
وقتی کودک به توجه والدین نیاز داشته باشد و چنین توجهی را دریافت نکند ، یا وقتی والدین مدام به توانایی های فرزندشان تردید داشته باشند به تدریج احترام ناچیز خود را به تمایلات کودک القا می کنند.
 
پس در واقع میتوان گفت آن ها فرزند خود را منزوی می کنند. کودکی که محبوب بودن و خواسته شدن را لمس کند ، احساس خواهد کرد که والدینش حامی او هستند. او حس می کند والدینش خواسته های او را درک و برای موفقیتش تلاش می کنند.
 
اما کودک منزوی احساس می کند عامل ناامیدی همیشگی والدین خود است ؛ او همچنین ممکن است به دلیل تحمیل های مکرر والدینش عصبانی و سرخورده شود.
 
درک و پذیرش انزوای کودکان برای والدین بسیار دشوار است. ما در دنیایی زندگی می کنیم که همیشه به ما می آموزد فرزندان خود را به عنوان موهبت های الهی ، عاشقانه دوست داشته باشیم.
 
البته کودکان بیشتر به مراقبت های فیزیکی محض نیازمندند. این ما هستیم که با چگونگی مراقبت از فرزندانمان ، نگرش پذیرش یا انزوا را به آنها منتقل می کنیم.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
منبع: کودک آنلاین

Posted in مطالب تربیتی, نکات تربیتی کودکان

نظر دهید

شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

 

میزبان صدای گرم شما هستیم ...

برای مشاوره در زمینه‌ فروش محصولات و توضیحات بیشتر با ما تماس بگیرید

95119194–021

شرکت تولیدی جیک جیک به عنوان اولین و تنها مجموعه گسترده تولید ملزومات و محصولات دکوراسیون اتاق کودک،فعالیت خود را از سال 1391 آغاز نموده است. محصولات این شرکت با دو هدف خلاقیت و کیفیت مناسب ، طراحی و تولید می شوند و در تمامی مراحل تولید ،خاص و انحصاری بودن تمامی طرح ها کاملا مد نظر است. جنس پایه تمامی محصولات از ترکیب چوب با روکش پارچه لیلین بوده که کاملا ضد حساسیت و کاملا منطبق بر دو استاندارد Baby health و Real kids life  می باشند.فروشگاه آنلاین جیک جیک که با دو آدرس دامنه jik-jik.ir و jikjikco.ir در دسترس می باشد به صورت مستقیم تحت نظر مجموعه تولیدی جیک جیک فعالیت داشته و کلیه حقوق مادی و معنوی این فروشگاه تحت اختیار این شرکت است.ما در این فروشگاه علاوه بر ارائه ملزومات تولیدی در زمینه اتاق کودک، محصولاتی از سایر برندهای مطرح کودک در بخش های سرویس خواب و سیسمونی را ارائه می دهیم و سعی در پوشش نیاز مشتریان محترم در بخش کودک را داریم.فروشگاه آنلاین جیک جیک دارای نماد اعتماد بوده و کاملا تحت نظر مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
                شادی حق همه کودکان است.کودک شادتر...دنیای زیباتر