J I K  J I K
Arrow
Arrow
لوستر و چراغ خواب
انوع لوستر و چراغ خواب های خاص اتاق کودک
استیکر چوبی مدل ملوان
استيكر چوبي جيك جيك مدل ميمون ملوان
لوستر کودک مدل خلبان
لوستر کودک جیک جیک مدل خلبان
استیکرهای چوبی برجسنه اتاق کودک
تغییر با کمتربن هزینه
Slider
17تیر

معرفی 3 بازی‌ رایانه‌ای مناسب برای کودک!

گروهی از والدین به کلی فرزندان خود را از انجام این بازی‌ها منع کرده یا با تعیین حد و زمان، فرصتی را که می‌تواند به یک سرگرمی سازنده تبدیل شود، به تفریحی صرف و سبک تبدیل می‌کنند. تعدادی دیگر نیز جبهه‌ای کاملا مخالف گزیده، دست فرزند خود را از هر لحاظ باز گذاشته، او را در میان انواع محتوای سازنده و مخرب رها می‌کنند.

چند سال است رسانه‌های ایرانی در مورد سهل‌انگاری والدین نسبت به درجه‌بندی بازی‌های رایانه‌ای هشدار داده و اذهان عمومی را هوشیارتر کرده‌اند. متاسفانه به علت گسترش سریع صنعت بازی، برخی کارشناسان بدون انجام تحقیقات مستند و قابل اثبات، سخنان خود را به مضرات بازی‌های رایانه‌ای اختصاص می‌دهند و آنها را عامل انزوا و جامعه‌گریزی کودکان و نوجوانان می‌دانند، در حالی که افراد آشنا به این حیطه به تلاش‌های سالیان اخیر این صنعت برای اجتماعی کردن بازی‌ها و فاصله گرفتن آنها از نوعی تفریح انفرادی آگاهی دارند. براساس این نگرش گروهی از والدین بکلی فرزندان خود را از انجام این بازی‌ها منع کرده یا با تعیین حد و زمان، فرصتی را که می‌تواند به یک سرگرمی سازنده تبدیل شود، به تفریحی صرف و سبک تبدیل می‌کنند. تعدادی دیگر نیز جبهه‌ای کاملا مخالف گزیده، دست فرزند خود را از هر لحاظ باز گذاشته، او را در میان انواع محتوای سازنده و مخرب رها می‌کنند.

* نتیجه این نظرات غیرکارشناسی به بهبود نگرش والدین و در پی آن فرزندانشان به این سرگرمی کمکی نمی‌کند.

در این مقاله که براساس یکی از مطالعات «PC Gamer» است، تعدادی از بازی‌های مناسب برای کودکان و نوجوانان ایرانی را معرفی می‌کنیم که در عین کیفیت قابل توجه مراحل تولید آ‌ن سرشار از فرصت‌های آموزشی است.

عنوان بازی:‌ Turbo Dismount

بچه‌ها عاشق چیز شکستن هستند. بسیاری از والدین از دست شیطنت‌های فرزندان خود امان ندارند. چاره چیست؟ این بازی کمابیش آمیزه‌ای از خرابکاری‌های تعمدی است که برخلاف سگرمه‌های در هم پدر و مادر، شیطنت‌های بازیکنان را پاداش می‌دهد. با این بازی می‌توانید در کنار تخلیه‌ انرژی فزاینده‌ کودکان خود، ایده‌ای نسبتا جامع از تصادف و تصادم را برای آنها جا بیندازید. برای سنین پایین‌تر که درک دقیقی از اطراف ندارند، حضور والدین برای توضیح و رفع ابهام‌‌های پیش آمده لازم است.

عنوان بازی:‌Terraria

این عنوان دوبعدی شاخص مشترکات زیادی با ماین‌کرفت دارد. در این بازی نیز اصل بر ساختن و پرداختن است، با این تفاوت که چگونگی ترکیب آیتم‌ها برای ساخت سلاح‌ قوی‌تر و سرکوب دشمنان، همچنین چگونگی احضار سرگروه‌های قوی‌تر که غنایم بیشتری نصیبتان کنند، از دیگر ابعاد اساسی بازی هستند. صعود در تریریا به این سادگی‌ها نیست و در طول یادگیری و تسلط بر بازی، آشنایی قابل توجهی با استراتژی‌های بدوی و سازوکار‌های نقش‌آفرینی حاصل می‌شود.

عنوان بازی:‌ Portal 2

این شاهکار فیزیکی شرکت خوش‌آوازه‌ Valve را همه باید تجربه کنند. سن و سال نمی‌شناسد، اما بدانید این بازی با داستان غنی و مراحل غنی‌تر، برای فرزندان شما بسیار سودمند است. بازیکنان در این بازی به درک خیلی خوبی از محیط، هندسه و فیزیک خواهند رسید که قطعا در مطالعات و تجربیات حقیقی آنها را یاری خواهد کرد.

 

 

 

Posted in بازی های کامپیوتری مناسب کودکان

نظر دهید

شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

 

میزبان صدای گرم شما هستیم ...

برای مشاوره در زمینه‌ فروش محصولات و توضیحات بیشتر با ما تماس بگیرید

95119194–021

شرکت تولیدی جیک جیک به عنوان اولین و تنها مجموعه گسترده تولید ملزومات و محصولات دکوراسیون اتاق کودک،فعالیت خود را از سال 1391 آغاز نموده است. محصولات این شرکت با دو هدف خلاقیت و کیفیت مناسب ، طراحی و تولید می شوند و در تمامی مراحل تولید ،خاص و انحصاری بودن تمامی طرح ها کاملا مد نظر است. جنس پایه تمامی محصولات از ترکیب چوب با روکش پارچه لیلین بوده که کاملا ضد حساسیت و کاملا منطبق بر دو استاندارد Baby health و Real kids life  می باشند.فروشگاه آنلاین جیک جیک که با دو آدرس دامنه jik-jik.ir و jikjikco.ir در دسترس می باشد به صورت مستقیم تحت نظر مجموعه تولیدی جیک جیک فعالیت داشته و کلیه حقوق مادی و معنوی این فروشگاه تحت اختیار این شرکت است.ما در این فروشگاه علاوه بر ارائه ملزومات تولیدی در زمینه اتاق کودک، محصولاتی از سایر برندهای مطرح کودک در بخش های سرویس خواب و سیسمونی را ارائه می دهیم و سعی در پوشش نیاز مشتریان محترم در بخش کودک را داریم.فروشگاه آنلاین جیک جیک دارای نماد اعتماد بوده و کاملا تحت نظر مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
                شادی حق همه کودکان است.کودک شادتر...دنیای زیباتر