J I K  J I K
Arrow
Arrow
لوستر و چراغ خواب
انوع لوستر و چراغ خواب های خاص اتاق کودک
استیکر چوبی مدل ملوان
استيكر چوبي جيك جيك مدل ميمون ملوان
لوستر کودک مدل خلبان
لوستر کودک جیک جیک مدل خلبان
استیکرهای چوبی برجسنه اتاق کودک
تغییر با کمتربن هزینه
Slider
14تیر

نحوه درمان وابستگی کودکان به تبلت!

با توجه به تغییر سبک زندگی بسیاری از ما با گذشته و پیشرفت وسیع تکنولوژی شاهد  این هستیم که امروزه اکثر کودکان به جای بازی های فیزیکی ،  بیشتر زمان خود را با بازی با تبلت و وسایل الکترونیکی می گذرانند. در کنار مزیت هایی که تبلت و بازی ها برای کودکان دارد و می توانند برخی مهارت ها را فرا بگیرند مشکلاتی هم دارند، یکی از مشکلات این است که بچه‌ها تمام وقت خود را صرف این کار می‌کنند. همین موضوع هم می‌تواند آسیب‌های جسمی و روحی خاصی برای کودک به وجود بیاورد.

والدین می توانند با وضع مقرراتی خاص روی عملکرد کودک اثر بگذارند و بتوانند کم کم کودکان را  را از وسایل سرگرم کننده مجازی دور نگهدارند. در این مقاله قصد داریم روشهایی را بررسی کنیم که شما را با چند قانون آشنا می کند که با پیروی از آن می توانید کودکانتان را بدون آنکه نسبت به خودتان دل سرد کنید، از بازی‌ با تبلت و کنسول‌های بازی دور نگه دارید.
برای کودک مرز مشخص کنید.

الف) شرح قوانین خاص برای کودک

وضع قوانین در این باره برای تغییر رفتار کودک مهم هستند. به کودک اجازه دهید تا از آن چیزی که از آنها انتظار دارید آگاه باشند. همچنین شما باید از عواقب قوانینی که برای کودک وضع می‌کنید،‌ آگاهی داشته باشید. بهترین راه این است که بنشیند و با کودک در مورد قوانین جدیدی که قرار استبه اجرا بگذارید، صحبت کنید.


-به کودک نگویید؛ گفتن بعضی از جملات برای کودک مبهم هستند و کودکان نمی توانند نسبت به مسائل مبهم دقیق عمل کنند
گفتن جمله  : روزی چند ساعت را برای بازی‌های ویدئویی و یا بازی با تبلت صرف می‌کنید، آیا این زمان برای این کار زیاد نیست؟ ابهام زیادی دارد
از این جمله استفاده کنید : در روزهایی که مدرسه می روی ، می‌توانی یک ساعت بازی ویدئویی انجام دهی.
-به یاد داشته باشید واکنش منفی کودک نسبت به مواضع مبهم قابل درک می باشد، زیرا اغلب کودکان علی الخصوص در تابستان برای بازی با تبلت و موبایل هیچ محدودیتی نداشته اند.

در شروع اجرای قوانین ممکن است کودک واکنش هایی مثل اوقات تلخی ، قهر ، استفاده از کلمات خشن، تهدید کردن و گاهی اوقات گریه کردن، نسبت به این موضوع اعتراض نشان دهد. آرام باشید؛ کودکان ممکن است تا چند روز چنین رفتارهایی از خودشان بروز دهند.در این زمان مراقبت توسط شما باید بیشتر شود.
 

ب ) اتفاقات بعد از نقض مقررات را برای کودک بیان کنید .
یادتان باشد که کودک باید با عواقب قانونی که برایش وضع کرده‌اید، آشنا شود. اطمینان حاصل کنید وقتی که قوانین را وضع می‌کنید، آنها معنی عواقب را درک می‌کنند. اگر عواقب قانون شکنی برای کودک نامفهوم باشد، این کار فقط باعث سردرگمی کودک می شود.


معنی نقض مقرارات را با جملاتی نظیر این به کودک عنوان کنید  :
اگر بیش از یک ساعت بازی کنی و قوانین را زیر پا بگذاری به تعداد دقایقی که بیش از یک ساعت بازی کرده ای از زمان بازی فردایت کم می‌شود یا اصلا اجازه نداری بازی کنی. لازم است پرستار کودک هم از قوانینی که شما برای کودک وضع کرده اید آگاه باشد تا برای اجرای قوانیتان به مشکل برخورد نکنید .

 
پ) تأثیرات قوانین را بر روی کودک پیگیری کنید.

مراقبت از کودک را پس از وضع قوانین و محدودیت ها برای کودک و اجرای تمامی پیامدهای قانون شکنی فراموش نکنید زیرا در صورتی که کودک متوجه بشود پس از قانون شکنی عواقبی او را در گیر نمی کند و در واقع شما پیگیر اجرای آن نمی باشید ، قانون شکنیش را بیشتر می کند. چون به این درک رسیده است که کسی حواسش به قانون شکنیش نیست. به فرزندتان این اطمینان را بدهید که در صورت قانون شکنی باید منتظر عواقب آن باشد.


-ممکن است اجرای یکسری قوانین سخت گیرانه، برای کودک کمی ناخوشایند باشد اما این کار در دراز مدت به نفع کودک خواهد بود. کلیه والدین کودک خود را دوست دارند و می‌خواهند آنها دچار کمترین رنجی شوند، اما اجرای قوانین مستلزم کمی سختگیری است وگرنه با روی کاملا باز و خندان نمی‌توان قانونی را نهادینه کرد.
-به یاد داشته باشید بازی‌ با تبلت و بازی‌های ویدئویی برای سلامتی کودک الزامی نمی باشد و نبود بازی‌های رایانه‌ای هیچ مشکلی برای رشد کودک ایجاد نمی‌کند. می‌توانید در صورت لزم آن را از زندگی کودکان حذف کنید. در صورتی که کودک نمی‌تواند بازی‌های ویدئویی را ترک کند، این کار در دراز مدت تاثیرات جبران ناپذیری روی کودک می گذارد. کشیدن برق دستگاه بازی و قطع کردن وای فای می‌تواند واکنش‌هایی از طرف فرزندتان به همراه بیاورد که کاملا طبیعی است. مهم روش مدیریت شماست.

 

 

Posted in روانشناسی کودک, مطالب تربیتی

نظر دهید

شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

 

میزبان صدای گرم شما هستیم ...

برای مشاوره در زمینه‌ فروش محصولات و توضیحات بیشتر با ما تماس بگیرید

95119194–021

شرکت تولیدی جیک جیک به عنوان اولین و تنها مجموعه گسترده تولید ملزومات و محصولات دکوراسیون اتاق کودک،فعالیت خود را از سال 1391 آغاز نموده است. محصولات این شرکت با دو هدف خلاقیت و کیفیت مناسب ، طراحی و تولید می شوند و در تمامی مراحل تولید ،خاص و انحصاری بودن تمامی طرح ها کاملا مد نظر است. جنس پایه تمامی محصولات از ترکیب چوب با روکش پارچه لیلین بوده که کاملا ضد حساسیت و کاملا منطبق بر دو استاندارد Baby health و Real kids life  می باشند.فروشگاه آنلاین جیک جیک که با دو آدرس دامنه jik-jik.ir و jikjikco.ir در دسترس می باشد به صورت مستقیم تحت نظر مجموعه تولیدی جیک جیک فعالیت داشته و کلیه حقوق مادی و معنوی این فروشگاه تحت اختیار این شرکت است.ما در این فروشگاه علاوه بر ارائه ملزومات تولیدی در زمینه اتاق کودک، محصولاتی از سایر برندهای مطرح کودک در بخش های سرویس خواب و سیسمونی را ارائه می دهیم و سعی در پوشش نیاز مشتریان محترم در بخش کودک را داریم.فروشگاه آنلاین جیک جیک دارای نماد اعتماد بوده و کاملا تحت نظر مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
                شادی حق همه کودکان است.کودک شادتر...دنیای زیباتر