J I K  J I K
Arrow
Arrow
لوستر و چراغ خواب
انوع لوستر و چراغ خواب های خاص اتاق کودک
استیکر چوبی مدل ملوان
استيكر چوبي جيك جيك مدل ميمون ملوان
لوستر کودک مدل خلبان
لوستر کودک جیک جیک مدل خلبان
استیکرهای چوبی برجسنه اتاق کودک
تغییر با کمتربن هزینه
Slider
19

چه کار کنیم تا کودکمان راحت تر بخوابد؟

کودکان پیش‌بستانی، نسبت به کوچک‌ترها، الگوی خواب مشابه‌تری به والدین دارند، با این حال، هنوز نکاتی هست که برای خواب آسوده خود و فرزندتان می‌توانید رعایت کنید. روش‌های زیر قوانینی برای خوابیدن راحت‌ترکودکان چهار تا شش سال و نیمه را به شما معرفی می‌كند.

 

 

تبلتش را بدزدید


چه کار کنیم تا کودکمان راحت تر بخوابد؟

اگر قرار بود خان‌های رستم هشت مرحله‌ای باشند، احتمالا خان هشتم گرفتن تبلت و لپ تاپ از دست بچه‌ها بود! به هر قیمتی كه شده است، یك ساعت قبل از خواب، بچه‌ها را از گوشی، تلویزیون، تبلت و هر چیزی كه از خودش نور مصنوعی ساطع می‌كند، دور كنید. این نور ترشح ملاتونین را، هورمونی كه باعث احساس خواب‌آلودگی‌ می‌شود، متوقف می‌كند و به مغز بچه‌ها پیغام بیدار باش می‌فرستد.

  

آهسته دور شوید

دراز كشیدن كنار بچه‌ها تا زمانی كه چشمشان بسته و خوابشان محكم شود، كاری است كه خیلی از والدین انجام می‌دهند. اما بهتر است با ورود بچه‌ها به سنین چهار تا شش سالگی این عادت ترك شود. نكته‌ی مهم این است كه یك دفعه‌ای این كار را انجام ندهید. اول كنار تختشان بنشینید تا خوابشان ببرد. بعد از چند شب، یك صندلی را دورتر از تختشان، مثلا گوشه‌ی اتاق بگذارید و روی آن بنشینید تا زمانی كه خوابشان ببرد. بعد از چند شب دیگر، صندلی را به كنار در منتقل كنید و در نهایت در اتاقشان را باز و آن‌ها را تنها بگذارید.

شب‌ادراری‌شان طبیعی است؟


چه کار کنیم تا کودکمان راحت تر بخوابد؟

خیلی از بچه‌ها شب‌ادراری دارند، چون كنترل مثانه برای بچه‌های مختلف در سنین متفاوتی اتفاق می‌افتد. به خاطر داشته باشید هر بار كه این اتفاق افتاد به هیچ‌وجه شلوغ‌كاری نكنید و باعث نشوید فرزندتان بترسد. از او بخواهید زمانی كه مشغول عوض كردن ملحفه‌اش هستید، لباس‌هایش را عوض كند. اگر این اتفاق باز هم افتاد از تشكچه‌ای با الیاف ضد آب برای او استفاده كنید.

 

داستان‌سرایی كنید

اصولا تخت‌خواب برای بعضی از بچه‌ها پیغام «لطفا وارد نشوید» را به همراه دارد، به عبارت دیگر شب كه می‌شود باید آن‌ها را كشان كشان به سمت تختشان برد! با این دسته از بچه‌ها بحث نكنید، تهدیدشان هم نكنید، در عوض كاری را انجام دهید كه چشمشان دنبال آن باشد و به عشق آن بخوابند. مثلا اگر فرزندتان عاشق «بن تن» است، چند دقیقه قبل از خاموش شدن چراغ را به تعریف یك داستان جالب از این شخصیت، كه خودتان ساخته‌اید، اختصاص دهید.

عكس‌برگردان‌ها معجزه می‌كنند


چه کار کنیم تا کودکمان راحت تر بخوابد؟

همیشه در آستین‌تان چند ترفند برای برگرداندن بچه‌های فراری از اتاق خودشان به تختشان را داشته باشید. اگر فرزند پنج، شش ساله‌تان هر شب رهسپار اتاق شما می‌شود بدون اینكه با قربان صدقه رفتن لوسش كنید یا او را بغل بگیرید خیلی آرام با او به اتاق بروید. تعدادی هم برچسب‌های فانتزی تهیه كنید، مثلا اگر دختر است عكس‌برگردان‌های انیمیشن «فروزن»، را تهیه كنید و قبل از خواب به او بدهید. با او شرط كنید كه اگر بی‌دلیل نیمه شب به اتاق شما بیاید، دفعه‌ی اول باید یكی از برچسب‌ها را بدهد و دفعه‌ی دوم دیگری را. اما اگر توی تختش بماند، می‌تواند فردا صبح برچسب تازه هدیه بگیرد. كارهایی شبیه این به بچه‌ها انگیزه‌ی بیشتری می‌دهد.
 

اجبار كردن را دور بیندازید

بعضی روزها بچه‌ها دوست دارند چرت بزنند و بعضی روزها هم نه. نكته‌ی مهم این است كه هیچ وقت او را مجبور به چرت زدن نكنید. در عوض زمانی را، مثلا بعد از ناهار، برای استراحت در نظر بگیرید، فضا را آرام و ساكت كنید و فرزندتان را داخل تختش بگذارید. با این كار حتی اگر قرار است او بازی كند این اتفاق داخل تختش می‌افتد. اگر هم خوابش برد كه چه بهتر، فقط بعد از یك ساعت بیدارش كنید تا برای شب، بد‌خواب نشود.


چه کار کنیم تا کودکمان راحت تر بخوابد؟

تعیین تكلیف كنید

پدر و مادرهای زیادی بعد از چهار و پنج سالگی، دیگر زمان مشخصی را برای خواب بچه‌ها تعیین نمی‌كنند چون فكر می‌كنند بچه‌ها به اندازه‌ی كافی بزرگ شده‌اند تكه زمان خوابشان را تنظیم كنند. با وجود اینكه بچه‌ها بزرگ به نظر می‌رسند اما به این معنی نیست كه به برنامه‌ی منظم و هدایت شما برای خوابیدن نیاز ندارند.

 

 

 

 

 

 

 

منبع: نی نی سایت

Posted in مطالب تربیتی, نکات تربیتی کودکان

نظر دهید

شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

 

میزبان صدای گرم شما هستیم ...

برای مشاوره در زمینه‌ فروش محصولات و توضیحات بیشتر با ما تماس بگیرید

95119194–021

شرکت تولیدی جیک جیک به عنوان اولین و تنها مجموعه گسترده تولید ملزومات و محصولات دکوراسیون اتاق کودک،فعالیت خود را از سال 1391 آغاز نموده است. محصولات این شرکت با دو هدف خلاقیت و کیفیت مناسب ، طراحی و تولید می شوند و در تمامی مراحل تولید ،خاص و انحصاری بودن تمامی طرح ها کاملا مد نظر است. جنس پایه تمامی محصولات از ترکیب چوب با روکش پارچه لیلین بوده که کاملا ضد حساسیت و کاملا منطبق بر دو استاندارد Baby health و Real kids life  می باشند.فروشگاه آنلاین جیک جیک که با دو آدرس دامنه jik-jik.ir و jikjikco.ir در دسترس می باشد به صورت مستقیم تحت نظر مجموعه تولیدی جیک جیک فعالیت داشته و کلیه حقوق مادی و معنوی این فروشگاه تحت اختیار این شرکت است.ما در این فروشگاه علاوه بر ارائه ملزومات تولیدی در زمینه اتاق کودک، محصولاتی از سایر برندهای مطرح کودک در بخش های سرویس خواب و سیسمونی را ارائه می دهیم و سعی در پوشش نیاز مشتریان محترم در بخش کودک را داریم.فروشگاه آنلاین جیک جیک دارای نماد اعتماد بوده و کاملا تحت نظر مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
                شادی حق همه کودکان است.کودک شادتر...دنیای زیباتر