J I K  J I K
Arrow
Arrow
لوستر و چراغ خواب
انوع لوستر و چراغ خواب های خاص اتاق کودک
استیکر چوبی مدل ملوان
استيكر چوبي جيك جيك مدل ميمون ملوان
لوستر کودک مدل خلبان
لوستر کودک جیک جیک مدل خلبان
استیکرهای چوبی برجسنه اتاق کودک
تغییر با کمتربن هزینه
Slider
01شهریور

10 اصل مهم در برقراری روابط انسانی با کودکان !

خواسته‌های کودک را برآورده کنید اما نه همه آنها را. منطقی رفتار کنید و بلافاصله بعد از درخواست کودک، نیاز او را –جز نیازهای اولیه و مهم- برآورده نکنید.
 
 

1

شنونده خوبی باشید و به طور فعالانه به صحبت‌های فرزندتان گوش دهید. وقتی با شما صحبت می‌کند، دست از کارهای دیگر بکشید، با او تماس چشمی برقرار کنید. حتی اگر با کودک موافق نیستید، وسط حرف او نپرید. اجازه دهید صحبت‌هایش تمام شود و بعد نظر خود را بیان کنید.
 

2

در هنگام امر کردن به کودک لحن مؤدبی داشته باشید. درست مثل وقتی که با یک دوست مؤدبانه حرف می‌زنید. تا حد امکان دستوری و خشن حرف نزنید. بلکه قاطعانه و با محبت صحبت کنید.
 

3

وقتی از فرزندتان خشمگین هستید، بد و بیراه و ناسزا نگویید بلکه علت عصبانیتتان را توضیح دهید. مثلاً بگویید: «تو اتاقت را بهم ریختی و من به این علت عصبانی‌ام.»
 

4

نصیحت، بحث‌های اخلاقی و وعظ کردن در تربیت کمترین اثر را دارند. تا حد امکان نصیحت نکنید بلکه نظرات خود را بگویید، از تجربیاتتان صحبت کنید یا بگویید وقتی کاری را انجام می‌دهد، چه احساسی در شما ایجاد می‌کند.
 

5

الگوی مناسبی باشید و هر چه از کودک می‌خواهید، قبل از او خودتان انجام دهید. بچه‌ها بیش از آنکه از راه گوش تربیت شوند، از راه چشم می‌بینند و می‌آموزند.
 

6

تنبیه و تشویق را درست به کار بگیرید و کودک را درست به اندازه اشتباهش مجازات کنید. کمتر از آن باعث می‌شود فرزندتان اهمیت موضوع را درک نکند و بیشتر از آن، باعث می‌شود تنبیه کارکرد بازدارندگی خود را از دست بدهد.
 

7

سعی نکنید همه چیز را برای کودک توضیح دهید و به او حق انتخابی بیشتر از دانش و توانایی‌هایش بدهید. فرزند شما به‌دلیل تجربه کم، رشد ناکافی شناختی و مهارتی قادر نیست در خیلی از موارد تصمیمات درستی بگیرد. در این شرایط شما باید به جای او تصمیم بگیرید. مثلاً ساعت رفتن به رختخواب را برای کودکتان تعیین نکنید ممکن است او تا نیمه شب بیدار بماند. به جای آن، برایش قانون بگذارید که ساعت 10 شب باید مسواکش را زده باشد و در تختش آماده خواب باشد.
 

8

به اندازه کافی به فرزندتان آزادی دهید. نه او را زیاد محدود کنید و نه آن قدر آزاد بگذارید که قابل کنترل و نظارت نباشد. محدودیت‌ها باید منطقی و متناسب با سن و شرایط فرزندتان باشند.
 

9

برای دستور دادن وقت شناس باشید. بچه‌ها به‌دلیل محدودیت توانایی‌هایشان نمی‌توانند چند خواسته را همزمان اجرا کنند. بنابراین وقتی فرزندتان سرگرم کار دیگری است، دستور دادن شما باعث گیجی او می‌شود و هیچ کدام از دستورات را درست اجرا نمی‌کند.
 

10

خواسته‌های کودک را برآورده کنید اما نه همه آنها را. منطقی رفتار کنید و بلافاصله بعد از درخواست کودک، نیاز او را –جز نیازهای اولیه و مهم- برآورده نکنید. گاهی حتی با به تأخیر انداختن یا برآورده نساختن نیازهایش، اجازه دهید ناکامی را تجربه کند.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
منبع: سلامت نیوز

Posted in روانشناسی کودک, مطالب تربیتی

نظر دهید

شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

 

میزبان صدای گرم شما هستیم ...

برای مشاوره در زمینه‌ فروش محصولات و توضیحات بیشتر با ما تماس بگیرید

95119194–021

شرکت تولیدی جیک جیک به عنوان اولین و تنها مجموعه گسترده تولید ملزومات و محصولات دکوراسیون اتاق کودک،فعالیت خود را از سال 1391 آغاز نموده است. محصولات این شرکت با دو هدف خلاقیت و کیفیت مناسب ، طراحی و تولید می شوند و در تمامی مراحل تولید ،خاص و انحصاری بودن تمامی طرح ها کاملا مد نظر است. جنس پایه تمامی محصولات از ترکیب چوب با روکش پارچه لیلین بوده که کاملا ضد حساسیت و کاملا منطبق بر دو استاندارد Baby health و Real kids life  می باشند.فروشگاه آنلاین جیک جیک که با دو آدرس دامنه jik-jik.ir و jikjikco.ir در دسترس می باشد به صورت مستقیم تحت نظر مجموعه تولیدی جیک جیک فعالیت داشته و کلیه حقوق مادی و معنوی این فروشگاه تحت اختیار این شرکت است.ما در این فروشگاه علاوه بر ارائه ملزومات تولیدی در زمینه اتاق کودک، محصولاتی از سایر برندهای مطرح کودک در بخش های سرویس خواب و سیسمونی را ارائه می دهیم و سعی در پوشش نیاز مشتریان محترم در بخش کودک را داریم.فروشگاه آنلاین جیک جیک دارای نماد اعتماد بوده و کاملا تحت نظر مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
                شادی حق همه کودکان است.کودک شادتر...دنیای زیباتر